מהי מערכת פריוריטי? ומהי מערכת מחשוב כוללת כפלטפורת פיתוח

פריוריטי היא מערכת ERP – או במילים אחרות, מערכת מחשוב כוללת. מערכת המקיפה את ככל הפעילות הלוגיסטית והפיננסית של הארגון תחת מערכת מחשובית אחת.

אבל, זאת הגדרה כוללת מאוד, שמכילה בתוכה המון מערכות מחשוב, חלקן מאוד גדולות ובינלאומיות וחלקן קטנות מאוד ומקומיות וכל מה שבינהן.

אז מה מיחד את מערכת פריוריטי ומערכות דומות לה?

מה שמייחד את הקבוצה הזאת של המערכות זה שהן מהוות גם פטלפרומת פיתוח.

פריוריטי ERP priority – בסיס טוב לשינויים

היום עסקים רבים מבינים כי מערכת ה- ERP priority צריכה ואף חייבת להיות "בסיס טוב לשינויים". היום ארגונים מייחדים את עצמם בכל מני תהליכים וחשיבה חדשנית ויצירתית שלא תמיד עולות בקנה אחד עם מערכות מקובעות.

דוגמא בולטת היא תהליך פתיחת מוצר, תהליך זה יכול להיות שונה במהות מחברה שמייצרת קרטונים לחברת תרופות.

אז נפרק רגע את המונח "בסיס טוב לשינויים" בסיס טוב – כי בתהליך יישום של מערכת – בייחוד בפרוייקטים שרוטליין מבצעת השאיפה היא תמיד, להיצמד לפיתרונות שמציעה המערכת כסטנדרט.

ושינויים – השינויים הם בעצם אותם דוחות, טפסים, מסכים ואפילו פונקציונאליות שמשלימים את הפתרון בכך שהם נותנים מענה לצרכים מיוחדים של הלקוח ומשמרים את ייחודיות התהליך שלו.

היחס האופטימלי ליישום ממוצע הוא 80% סטנדרט 20% פיתוחים – כל יחס שהוא גבוה מזה לכיוון הפיתוח, מסכן את הפרוייקט. ומחייב שיקול מחדש של הפיתוחים.

מערכות מחשוב לעסקים

פריוריטי ERP priority – קוד פתוח

מערכות ה ERP התומכות בסביבת הפיתוח הזאת – כגון הטמעת erp פריוריטי מביאות קוד פתוח, ובעצם נותנות למיישם את היכולת להיכנס לרוב הקוד של המערכת. כמובן שצריכה להיות מיומנות וניסיון לפני שנוגעים בקוד המערכת

מה היתרונות בהטמעת ERP? היתרונות הם שניתן לבדוק דרך הקוד מה בדיוק עושה תוכנית מסויימת ואיך ניתן להשלים אותה בצורה אופטימלית בלי לפגוע בליבת המערכת.

רוצה מידע נוסף? כמה פרטים ונחזור אליך בהקדם

סטנדרטים של פיתוח – ברוטליין

לפריוריטי erp priority יש הנחיות מדוייקות כיצד לבצע הטמעת erp וכיצד לבצע פיתוחים במערכת, לצערנו ישנם גופים רבים שלא שומרים על הסטנדרטים האלו ומזיקים ללקוח ולמערכת עצמה

רוטליין מקפידה לתעד בצורה מדוייקת את תהליך הפיתוח שנעשה אצל הלקוח כמו כן עובדת בסטנדרטים גבוהים התואמים את הנחיות Priority Software.

ורטיקלים במערכת הפריוריטי

מהם ורטיקלים? – חברות יישום פתחו על גבי הפלטפורמה וורטיקליים ( התאמות בקיים לתעשיות ועסקים שונים). קיימים שלושה סוגים של ורטיקליים :

  • פיתוח פונקציונאליות שלמה – מודולים שלמים כגון ( נדל"ן מניב, פרויקטים ,מוסכים, מעבדות)
  • עיבוי של מודולים קיימים לתעשייה / עסקים ספציפיים ( עסקי הליסינג, התאמות לתעשיית הקרטון )
  • מומחיות של הספק ללא נגיעה בסטנדרט המערכת.

מערכת ERP

מה לא לעשות בפלטפורמה?

  1. לא להטיס טילים לירח – לא מפתחים מחוץ ללוגיקה של המערכת, לא ממצאים לוגיקה חדשה, בסופו של יום מדובר ביישום ולא בפיתוח
  2. לא לפתח מודול "מנהל " – המערכת לעולם לא תחליף את הניהול ואת המנהל – רק תתמוך בו לא לפתח דברים שזה תפקידו של המנהל לדאוג.
  3. לא לוותר על ה 20% לפעמים זה מה שעושה את ההבדל בין יישום מצליח למערכת מעיקה !

פריוריטי זה רוטליין

למומחים של רוטליין יש נסיון של עשרות שנים ביישום מערכות ERP לאירגונים ,אצלנו קיים שילוב מנצח בין ראייה תהליכית ליכולת טכנולוגית שמביאה בסופו של דבר פיתרון אופטימלי ללקוח.

מנהל הפרוייקטים שלנו יודעים להביא ערך מוסף אמיתי בייעוץ תהליכי ובחיבור נכון של מערכת המידע לארגון. כמו כן חשיבה יצרתית במציאת פתרונות לבעיות תהליכיות.

עוד בנושא