מהי בינה עסקית (BI)?

מהי בינה עסקית (BI)

בשנים האחרונות יותר ויותר מנהלי ארגונים נחשפים למושג בשם BI – בינה עסקית' בעוד שרבים טרם הבינו מהי בינה עסקית וכיצד בינה עסקית יכולה לתרום לארגון.

כיום בעולם טכנולוגי מתקדם, יכולות חברות העוסקות בתחום אספקת כלים טכנולוגיים וניהוליים לתמיכה בתהליכים העסקיים, להתאים מערכות שתומכות בפעילות של הארגון, ומאפשרות לנהל טכנולוגיות מידע בצורה נכונה ויעילה יותר.

אבל מה המשמעות של בינה עסקית

בינה עסקית היא מערכת יעילה אשר מתייחסת לבניית מערכת שתעבד מידע ותספק עבור העובדים בארגון מידע משמעותי ונתונים אודות לקוחות.

התוכנה הינה כלי BI שנועד להכיר ולנתח את הפעילות העסקית בארגון בעור שהיא יודעת לאתר ולעבד חזרות ודפוסים הקושרים אל לקוחו הארגון. בכך היא מסייעת להציע מוצרים ללקוחות היעד שסוננו ונבחרו על ידי התכנה.

מערכות בינה עסקיות מאפשרות ניהול ושימור לקוחות בצורה טובה יותר, בעוד שהתאמת מערכת BI מעולה, תאפשר קבלת מידע תוך עיבוד אנליטית מתקדם מה שיעזור לבצע פעולות בארגון בצורה נכונה יותר, לשווק מוצרים ושירותים אל קהל היעד הנכון ובכלל – ליצור דוחות, התראות ורשימות תפוצה מתאימות לקידום מטרות הארגון.

 

מהי בינה עסקית?

אז איך שימוש בבינה עסקית יכולה לסייע לארגון שלכם?

מי שיבחר חברות כמו רוטליין המקצות צוותים מומחים להתאמת מערכת בינה עסקית וכלי BI נכונים, יכול ליהנות בעיקר משימוש בנתונים קיימים ונתונים חיצוניים לקבל מידע עסקי הקשור אל לקוחות.

באמצעות תוכנה לניהול לקוחות שתעזור לרכז נתונים, לנתח דפוסים שונים והתנהגות צרכנים, בעור שבאמצעות זיהוי בעלי התפקידים ניתן להכיר וללמוד את התנהגות הלקוח, את הסיבה לחזרתו אל בית העסק, את הצרכים שלו כמו גם את הרכישות שהוא מבצע.

מערכת BI תעזור לצוות שירות ושימור הלקוחות של הארגון לפעול נכון יותר בזמן טיפול בלקוח תוך שההטמעה של פעילות המערכת נעשית גם היא על ידי המומחים של חברות כמו רוטליין.

יתרונותיה של מערכת בינה עסקית (BI)

  • ניהול נכון יותר של תהליכי מכירה – שימוש במערכות כמו CRM ודומותיה אשר מספקות בינה עסקית, יעזור לכם לנהל תהליכי מכירה ושירות בצורה טובה ויעילה יותר.
  • התמודדות טובה יותר של צוות שירות ומכירה עם לקוחות – מערכות אלה יקנו לכם את הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם לקוח חדש, חוזר ואף עם לקוח מתלונן או לא מרוצה.
  • ניהול לקוחות חוזרים או פוטנציאליים – מערכת BI תאפשר לנהל גם לקוחות חוזרים או עתידיים.
  • הגדלת מכירות – באמצעות מערכות BI אפשר להגדיל מכירות ומנף כל שיחה עם לקוח למכירה או קבלת שירות כזה או אחר.
  • איתור לקוחות חדשים – יתרון נוסף וחשוב של המערכת נוגע לאיתור לקוחות חדשים על מידע אשר עובד באמצעות הבינה העסקית.

לסיכום, כדי לשפר ולייעל את הפעילות בארגון, חשוב לבחור מערכות ניהול המתאימות באופן אישי לצרכים של החברה או בית העסק, בעוד שהטמעת מערכות המתבצעות על ידי המומחים של רוטליין, נעשית בצורה מקצועית ויעילה.

אם יש לכם שאלות נוספות על BI (בינה עסקית) ואתם רוצים להתייעץ צרו איתנו קשר!

אם עניין אתכם לקרוא על BI (בינה עסקית), אולי יעניין אתכם גם: